Kamery przemysłowe poprawiają bezpieczeństwo


Kamery szybkoobrotowe różnią się od ogólnych kamer w sieci przemysłowej. Czym? Kamery szybkoobrotowe posiadają zainstalowane silniki, które pozwalają w każdym momencie zmienić ustawienie obiektywu. Jest to nieoceniona cecha, gdy szukamy kamery do budynków wielkopowierzchniowych, gdzie jedna kamera musi nadzorować duży teren. Dzięki temu są one idealne jako kamery sklepowe. Zaprezentowane urządzenia posiadają kilka rodzajów obiektywów, by sprostać wszelkim oczekiwaniom.
Kamery obrotowe IP świetnie sprawdzają się jako element systemu monitoringu CCTV w ogromnych polach do nadzoru, takich jak lotniska.
Do zalet kamery obrotowej IP można zaliczyć sposobność zdalnego sterowania, które odbywa się za pośrednictwem sieci, przez przeglądarkę internetową lub przeznaczoną do tego celu aplikację i może odbywać się z dowolnego miejsca, a także pracę przy wykorzystaniu sieci bezprzewodowej, dzięki czemu nie trzeba łączyć instalacji CCTV IP za pomocą kabli.
Kamery obrotowe IP, używane w zaawansowanych systemach monitoringu, zaopatrzone są z reguły w zoom optyczny, natomiast mniej skomplikowane modele, przeznaczone do pracy na mniejszej przestrzeni, nie posiadają tej funkcji.
alarming.pl